SREDNJA VOJNA ŠKOLA KoV SARAJEVO

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SREDNJA VOJNA ŠKOLA KoV SARAJEVO

Sećanja na pitomačke dane provedene u SVŠ KoV Sarajevo....i ostalim vojno-školskim centrima rodova KoV JNA


+3
Mehmedalija Radmilovic-Me
Clanjak
Admin-Milan
7 posters

    DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO...

    Admin-Milan
    Admin-Milan
    Admin


    Messages : 10
    Date d'inscription : 2009-06-01
    Age : 79
    Localisation : Sarajevo

    DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO... Empty DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO...

    Komentar  Admin-Milan Mon 1 Jun - 13:22

    Poštovani bivši pitomci SVŠ KoV Sarajevo

    Danas, kada, fizički, ne postoje...

    ...ni Centar Vojnih Škola JNA, ni Srednja Vojna Škola KoV Sarajevo, ni SFRJ ni JNA, a nažalost ni mnogi od bivših pitomaca SVŠ KoV JNA... postoji jedno mesto kod svakog od nas, nekadašnjih pitomaca Srednje vojne škole, u kome ponosno čuvamo uspomene na zajedničke dane koje smo proveli od svoje 14-te ili 15-te godine života, odrastajući i koračajući zajedno ka punoletstvu. To mesto je pitomačko srce koje je hrabro i ponosno izdržalo i podnelo sve napore, specifične uslove žovota i školovanja, sva odricanja u odnosu na naše vršnjake u civilstvu i odvojenost od svojih najdražih u godinama kada su nam oni bili najpotrebniji.

    Dragi pitomci, dodjite ponovo, bar u naš "virtualni" Centar Vojnih Škola i Srednju Vojnu Školu i kasarnu "Maršal TITO" Sarajevo, da se bar na ovaj način ponovo okupimo, potsetimo se na najlepše godine provedene u njemu. Pronadjimo svoje davno zaboravljane drugove...

    Ostanimo samo u tom periodu, ne ulazeći u period strave i užasa koji je nastao baš nestankom CVŠ, SVŠ KoV, JNA i SFRJ, sa čime je nestalo radosti i ponosa kojeg smo do tada nosili u našim srcima i ne zaboravimo naše drage drugove pitomce koji su u tom užasu nestali...Na ovom sajtu se prisećamo dana kada smo svi bili zajedno i neka tako ostane... baš kako je to tada bilo...

    Milan Lišanin, pitomac 24.klase SVŠ KoV smer veza (26.04.2009.g)
    Clanjak
    Clanjak


    Messages : 1
    Date d'inscription : 2009-06-08
    Age : 62
    Localisation : Rajvosa

    DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO... Empty Pozdrav svima

    Komentar  Clanjak Mon 8 Jun - 23:58

    pozdravljam projekat
    pozdrav svim pitomcima, posebno 24.kl.
    75/79
    Husein Clanjak IV kl ISVS KoV
    Sarajevo 75-79
    Mehmedalija Radmilovic-Me
    Mehmedalija Radmilovic-Me


    Messages : 1
    Date d'inscription : 2009-06-09

    DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO... Empty 27 klasa

    Komentar  Mehmedalija Radmilovic-Me Wed 17 Jun - 21:04

    Clanjak (citat):Koliko vidim posjetilaca ima sve vise, zasto se niko ne javlja
    pitomacki pozdrav
    Drago bi mi bilo da ponesto cujem o ljudima sa kojim sam proveo..debeli komad..mladosti
    Mehmedalija Radmilovic - Memo
    avatar
    mprosan


    Messages : 2
    Date d'inscription : 2009-11-13

    DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO... Empty Re: DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO...

    Komentar  mprosan Fri 13 Nov - 17:09

    Mehmedalija Radmilovic-Me (citat):
    Clanjak (citat):Koliko vidim posjetilaca ima sve vise, zasto se niko ne javlja
    pitomacki pozdrav
    Drago bi mi bilo da ponesto cujem o ljudima sa kojim sam proveo..debeli komad..mladosti
    Mehmedalija Radmilovic - Memo
    Pozdrav svim pitomcima SVŠ KoV i ISVŠ 27 Klase.
    Mile Prosan
    avatar
    mprosan


    Messages : 2
    Date d'inscription : 2009-11-13

    DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO... Empty Re: DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO...

    Komentar  mprosan Wed 18 Nov - 13:45

    Pozdravljam sve pitomce SVŠ KoV posebno 27 klasu i 7 klasu ISVŠ KoV.
    Svi koji žele mogu da se jave na mile.pro63@yahoo.com
    avatar
    bencunzenica


    Messages : 1
    Date d'inscription : 2010-03-31

    DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO... Empty pozdrav

    Komentar  bencunzenica Tue 1 Jun - 20:38

    Pozdravljam sve pitomce SVS KoV (posebno 30. i 30A). E-mail bencza@nadlanu.com.
    avatar
    Pecanac


    Messages : 2
    Date d'inscription : 2010-09-02

    DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO... Empty Puno Pozdrava Svim pitomcima SVS Kov Sarajevo

    Komentar  Pecanac Sat 4 Sep - 13:10

    Ja vas sve pozdravljam,inace ja sam Belaj Dzavit,pitomac SVS KOV Sarajevo 29.klasa,deseti vod,komandir voda nam je bio potporucnik Kovacevic Nebojsa.
    avatar
    Pecanac


    Messages : 2
    Date d'inscription : 2010-09-02

    DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO... Empty Re: DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO...

    Komentar  Pecanac Sat 4 Sep - 13:57

    U Sobi samo bili ja,onda Jakovljevic Radovan(sarajevo),Ilijevski Bozin(skoplje),Cengic Samir(Pljevlja)Aleksic Zoran(beograd)bio je sa nama jos jedan momak iz Stare Pazove,nesjecam se imena,dakle skoro iz svih krajeva YU,smo bili,
    avatar
    Bojan Tošić


    Messages : 2
    Date d'inscription : 2010-10-20

    DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO... Empty Re: DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO...

    Komentar  Bojan Tošić Sun 26 Dec - 17:03

    Pozdrav za sve bivše pitomce SVŠ KoV sarajevo od Bojana Tošića iz Podgorice. Uvijek se rado sjećam tih dana naše mladosti kad je bilo i teško i lijepo, bili smo mladi i poletni i sve smo mogli. Ja sam pripadnik 29.klase smer OMJ zadnje dvije godine završio sam u Banja Luci ali će mi dani provedeni u sarajevu u vojnoj školi ostati u najljepšem sjećanju.Želio bih da se dopisujem sa svima iz moje klase i one iz mlađih i starijih lasa sa kojima sam bio u dodiru za vrijeme školovanja. Svima Vama želim dobro zdravlje i svaku sreću. I da naravno sretna Vam nva 2011 godina.

    bojan.tosic@hotmail.com

    Sponsored content


    DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO... Empty Re: DOBRODOŠLI (PONOVO) U SVŠ KoV SARAJEVO...

    Komentar  Sponsored content


      Danas je Tue 19 Mar - 11:22